Zły dobór materiałów instalacyjnych

Prawidłowy dobór materiałów.
Przykłady prawidłowego doboru materiałów na rurociągi przy przyłączeniu emaliowanego zasobnika ciepłej wody użytkowej. Możliwe jest stosowanie różnych materiałów na rury, ale nigdy nie należy stosować rur miedzianych przed stalowymi, patrząc w kierunku przepływu wody.

Zły dobór materiałów instalacyjnych

Istnieje wiele technologii wykonywania rurociągów hydraulicznych. Oprócz tradycyjnych rur stalowych ocynkowanych mamy rury miedziane i rury z tworzyw sztucznych. Rury jak wiadomo służą do połączeń między różnymi urządzeniami. Urządzenia te z kolei są wykonywane z różnych materiałów i wszystko to powoduje, że mamy niezły bałagan. I tu musimy poznać sprawę elektrokorozji.

Nie wszystkie kombinacje zestawień materiałów wychodzą na zdrowie całej instalacji. Istnieją bowiem takie zestawienia materiałów, które w bardzo szybki sposób mogą doprowadzić do korozji w jej poszczególnych miejscach. Dlatego warto się temu przyjrzeć. Problem korozji nie jest tak istotny w instalacjach centralnego ogrzewania jak w obwodach ciepłej wody użytkowej. Powodem jest fakt, że w układach c.w.u. przepływa ciągle „nowa” woda, zawierająca nowe porcje tlenu i innych składników powodujących korozję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *